Page 5 - tz2018
P. 5

stenski koledar

                                                                            Gorsko cvetje 2018


                                                                            33 x 48 cm                      1003
                                                                            prostor za dotisk vašega logotipa:
                                                                            33 x 5 cm

                                                                            cena: 3,25 EUR + DDV

                                                                            Koledarski del:
                                                                            imena mesecev, lunine mene, prazniki,
                                                                            podatki v treh jezikih: SLO, ANGL, NEM

                                                                            pakiranje: 50 kos
                                                                            natron vrečka priložena







           Gorsko                                                   Založil: Eurocom d. o. o. in Tisk Žnidarič d. o. o., oblikovanje in tisk: Tisk Žnidarič d. o .o., fotografije:  Janez Medvešek, na naslovnici: Lilium carniolicum – Kranjska lilija ali zlato jabolko


                cvetje




                                                                           PONEDELJEK MONDAY 1  Januar January Januar 2018  17  SREDA WEDNESDAY  ČETRTEK 1  Februar February Februar 2018  SOBOTA SATURDAY
                                                                           MONTAG NOVO LETO DIENSTAG TUESDAY 2  18  MITTWOCH  DONNERSTAG THURSDAY IGNAC PETEK 2  17 18  SAMSTAG SILVIN NEDELJA SUNDAY SONNTAG SIMEON
                                                                                         ANT ON
                2018                                                       DONNERSTAG NOVO LETO WEDNESDAY 3  19 20 21  PETEK FRIDAY FREITAG MARIJ SOBOTA SAMSTAG SATURDAY BOŠTJAN NEDELJA  PONEDELJEK 5  19 20 21  PONEDELJEK
                                                                           T OREK
                                                                                         ČETRTEK
                                                                                         THURSDAY
                                                                                                FRIDAY
                                                                                         DONNERSTAG
                                                                                                FREITAG
                                                                                         MARJETKA
                                                                           MAKARIJ
                                                                                                MARIJA
                                                                           SREDA
                                                                                                SOBOTA 3
                                                                                                              MONDAY
                                                                                                              MONTAG
                                                                                                SAMSTAG
                                                                                                SATURDAY
                                                                           MITTWOCH
                                                                           GENOVEFA
                                                                                                              JULIJAN
                                                                                                 BLAŽ
                                                                                                              T OREK
                                                                           THURSDAY 4
                                                                                                NEDELJA 4
                                                                           ČETRTEK
                                                                                                              TUESDAY
                                                                                                SUNDAY
                                                                                                              DIENSTAG
                                                                                                SONNTAG
                                                                                                              LEON
                                                                                                ANDREJ
                                                                           ANGELA
                                                                           PETEK
                                                                                                              SREDA
                                                                           FRIDAY 5
                                                                                         SUNDAY
                                                                                                              WEDNESDAY
                                                                                                MONTAG
                                                                                                MONDAY
                                                                                                              MITTWOCH
                                                                                         SONNTAG
                                                                           FREITAG
                                                                           SIMEON
                                                                                                AGATA
                                                                           SOBOTA
                                                                                                DIENSTAG
                                                                                                TUESDAY
                                                                                         MONDAY
                                                                                         MONTAG
                                                                                                              THURSDAY
                                                                           SAMSTAG
                                                                           GAŠPER SATURDAY 6  22  NEŽA PONEDELJEK  T OREK 6  22  IRENA ČETRTEK DONNERSTAG
                                                                                                              MARJETA
                                                                                         CENE
                                                                                                 DORA
                                                                           NEDELJA SUNDAY 7  T OREK  SREDA 7  PETEK FRIDAY
                                                                           SONNTAG      23  DIENSTAG TUESDAY  WEDNESDAY MITTWOCH  23  FREITAG
                                                                           ZDRAVKO       RAJKO  EGIDIJ        MARTA
                                                                           PONEDELJEK MONDAY 8  SREDA  ČETRTEK 8  SOBOTA
                                                                           MONTAG       24  WEDNESDAY  DONNERSTAG THURSDAY  24  SAMSTAG SATURDAY
                                                                                         MITTWOCH
                                                                                                JANEZ
                                                                           SEVERIN       FELICIJAN  SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK  MATIJA
                                                                           TUESDAY 9     ČETRTEK  PETEK 9     NEDELJA
                                                                           T OREK
                                                                           DIENSTAG     25  THURSDAY DONNERSTAG  FRIDAY FREITAG  25  SONNTAG SUNDAY
                                                                           JULIJAN       DARKO  POLONA        SERGIJ
                                                                           SREDA 10
                                                                                                SATURDAY
                                                                           MITTWOCH WEDNESDAY  26  PETEK FRIDAY FREITAG  SOBOTA 10  26  PONEDELJEK
                                                                                                              MONTAG
                                                                                                              MONDAY
                                                                           GREGOR        PAVLA  SAMSTAG VILJEM  ANDREJ
                                                                           ČETRTEK 11
                                                                                                SUNDAY
                                                                           DONNERSTAG THURSDAY  27  SOBOTA SAMSTAG SATURDAY  NEDELJA 11  27  T OREK DIENSTAG TUESDAY
                                                                           PAVLIN        JANEZ  SONNTAG MARIJA  GABRIJEL
                                                                           PETEK 12      NEDELJA  PONEDELJEK 12  SREDA
                                                                           FREITAG FRIDAY  28  SUNDAY SONNTAG  MONDAY  28  WEDNESDAY
                                                                           TATJANA       PETER  DAMIJAN MONTAG  ROMAN MITTWOCH
                                                                           SOBOTA 13     PONEDELJEK  T OREK 13
                                                                           SATURDAY SAMSTAG  29  MONDAY MONTAG  TUESDAY
                                                                           VERONIKA      FRANC  DIENSTAG KATARINA PUST
                                                                  3 831119 407483
                                                                           NEDELJA SUNDAY 14  T OREK  SREDA
                                                                           SONNTAG      30  TUESDAY  WEDNESDAY  14
                                                                           SREČKO        DIENSTAG MARTINA  VALENTIN MITTWOCH PEPELNICA
                                                                           PONEDELJEK MONDAY  15  31  SREDA WEDNESDAY  ČETRTEK THURSDAY  15
                                                                           MONTAG PAVEL  JANEZ MITTWOCH  DONNERSTAG JURKA
                                                                           T OREK               PETEK
                                                                           DIENSTAG TUESDAY MARCEL  16  JULIJANA FRIDAY FREITAG  16
                            PROSTOR ZA VAŠ LOGOTIP                               ČRNI TELOH           JESENSKI PODLESEK
                                                                              Helleborus niger – Črni teloh : Družina zlatičevke – Ranunculaceae
                                                                                                  Colchicum autumnale – Jesenski podlesek: Družina podleskovke – Colchicaceae.
                                                                             Cveti zgodaj spomladi na apnenčastih kamnitih traviščih in v svetlih gozdovih    Raste na vlažnih travnikih in v svetlih gozdovih. Je strupen, cveti v jeseni, spomladi pa požene liste.
                                                                                 do subalpinskega pasu.
                                                                       v
              Marec March März 2018  April April April 2018  Maj May Mai 2018  Junij June Juni 2018  Julij July Juli 2018
                                                                           PETEK
           ČETRTEK THURSDAY 1  17  SOBOTA SATURDAY  NEDELJA 1  17  T OREK TUESDAY  T OREK TUESDAY  1  17  ČETRTEK  FRIDAY 1  17  NEDELJA  NEDELJA SUNDAY 1  17  T OREK TUESDAY
                                                                                         SUNDAY
                                SUNDAY
                                                                   THURSDAY
           DONNERSTAG ALBIN  SAMSTAG JERICA  VELIKA NOČ SONNTAG HUGO  DIENSTAG RUDI  PRAZNIK DELA DIENSTAG JOŽE  DONNERSTAG  FORTUNAT FREITAG  SONNTAG DOLFE  SONNTAG BOGOSLAV  DIENSTAG ALEŠ
                                                                   JOŠT
           FRIDAY 2     18  NEDELJA  PONEDELJEK 2  18  SREDA WEDNESDAY  WEDNESDAY SREDA 2  18  PETEK FRIDAY  SATURDAY 2  18  PONEDELJEK  PONEDELJEK MONDAY 2  18  SREDA WEDNESDAY
           PETEK
                                                                           SOBOTA
                                                                                         MONDAY
                                MONDAY
                         SUNDAY
           FREITAG JANJA  SONNTAG EDVARD  MONTAG FRANC  MITTWOCH KONRAD  MITTWOCH BORIS  FREITAG ERIK  SAMSTAG ERAZEM  MONTAG MARKO  MONTAG MARIJA  MITTWOCH MIROSLAV
                                T OREK 3
           SATURDAY 3   19  PONEDELJEK  VELIKONOČNI PONEDELJEK  19  ČETRTEK THURSDAY  PRAZNIK DELA ČETRTEK 3  19  SOBOTA SATURDAY  NEDELJA SUNDAY 3  19  T OREK TUESDAY  TUESDAY 3  19  ČETRTEK THURSDAY
           SOBOTA
                                                                                                T OREK
                                                     THURSDAY
                                TUESDAY
                         MONDAY
           SAMSTAG       MONTAG  DIENSTAG     DONNERSTAG  DONNERSTAG  SAMSTAG  SONNTAG   DIENSTAG  DIENSTAG   DONNERSTAG
           MARIN         JOŽEF  LJUBA         LEON   ALEKSANDER    IVO     PAVLA         JULIJANA  IRENEJ     VINCENC
           NEDELJA SUNDAY 4  20  T OREK TUESDAY  WEDNESDAY SREDA 4  20  PETEK FRIDAY  PETEK 4  20  NEDELJA  PONEDELJEK MONDAY 4  20  SREDA WEDNESDAY  WEDNESDAY 4  20  PETEK FRIDAY
                                                                                                SREDA
                                                      FRIDAY
                                                                   SUNDAY
           SONNTAG       DIENSTAG  MITTWOCH   FREITAG  FREITAG     SONNTAG  MONTAG       MITTWOCH  MITTWOCH   FREITAG
           KAZIMIR       SREČKO  IZIDOR       NEŽA    CVET O       BERNARD  FRANC        SILVERIJ  URH        MARJETA
                                                                           T OREK
          PONEDELJEK MONDAY 5  21  SREDA WEDNESDAY  ČETRTEK 5  21  SOBOTA SATURDAY  SOBOTA 5  21  BINKOŠTI PONEDELJEK  TUESDAY 5  21  ČETRTEK  ČETRTEK THURSDAY 5  21  SOBOTA SATURDAY
                                                                                         THURSDAY
                                                                   MONDAY
                                THURSDAY
                                                     SATURDAY
           MONTAG JANEZ  MITTWOCH BENEDIKT  DONNERSTAG VINKO  SAMSTAG SIMEON  SAMSTAG ANGEL  MONTAG FELIKS  DIENSTAG VALERIJA  DONNERSTAG  DONNERSTAG ANT ON  SAMSTAG DANILO
                                                                                         ALOJZ
           TUESDAY 6    22  ČETRTEK  PETEK 6  22  NEDELJA SUNDAY  NEDELJA SUNDAY 6  22  T OREK TUESDAY  WEDNESDAY 6  22  PETEK FRIDAY  FRIDAY 6  22  NEDELJA SUNDAY
                                                                           SREDA
                                                                                                PETEK
           T OREK
                         THURSDAY
                                FRIDAY
           DIENSTAG NIKA  DONNERSTAG  FREITAG VILJEM  SONNTAG LEONIDA  SONNTAG JANEZ  DIENSTAG MILAN  MITTWOCH NORBERT  FREITAG AHAC  BOGOMILA FREITAG  SONNTAG MAJDA
                         VASILIJ
           WEDNESDAY 7  23  PETEK FRIDAY  SOBOTA 7  23  PONEDELJEK  PONEDELJEK 7  23  SREDA WEDNESDAY  THURSDAY 7  23  SOBOTA SATURDAY  SATURDAY 7  23  PONEDELJEK
                                                                                                SOBOTA
           SREDA
                                                                           ČETRTEK
                                SATURDAY
                                              MONDAY
                                                      MONDAY
                                                                                                              MONDAY
           MITTWOCH T OMAŽ  FREITAG JOŽE  SAMSTAG DARKO  MONTAG VOJKO  MONTAG STANKO  MITTWOCH ŽELJKO  DONNERSTAG ROBERT  SAMSTAG KRESNICA  CIRIL, MET OD SAMSTAG  MONTAG BRANISLAV
                                                                           PETEK
           ČETRTEK THURSDAY 8  24  SOBOTA SATURDAY  NEDELJA 8  24  T OREK TUESDAY  T OREK 8  24  ČETRTEK  FRIDAY 8  24  NEDELJA  NEDELJA SUNDAY 8  24  T OREK TUESDAY
                                                                                         SUNDAY
                                                      TUESDAY
                                                                   THURSDAY
                                SUNDAY
           DONNERSTAG    SAMSTAG  SONNTAG     DIENSTAG  DIENSTAG   DONNERSTAG  FREITAG   SONNTAG  SONNTAG     DIENSTAG
           JANEZ         GABRIJEL  ALBERT     JURIJ   VIKT OR      SUZANA  MEDARD        JANEZ  ŠPELA         KRISTINA
           PETEK         NEDELJA  PONEDELJEK 9  SREDA  SREDA 9     PETEK  DAN PRIMOŽA TRUBARJA SOBOTA  PONEDELJEK  PONEDELJEK  SREDA
           FRIDAY  9    25  SUNDAY  MONDAY   25  WEDNESDAY  WEDNESDAY  25  FRIDAY  SATURDAY 9  25  MONDAY  MONDAY 9  25  WEDNESDAY
           FRANČIŠKA FREITAG  SONNTAG MINKA  MONTAG T OMAŽ  MITTWOCH MARKO  MITTWOCH GREGOR  FREITAG GREGOR  SAMSTAG PRIMOŽ  MONTAG HINKO DAN DRŽAVNOSTI  VERONIKA MONTAG  MITTWOCH JAKOB
           SOBOTA 10     PONEDELJEK  T OREK 10  ČETRTEK  ČETRTEK 10  SOBOTA  NEDELJA 10  T OREK  T OREK 10    ČETRTEK
           SATURDAY      MONDAY  TUESDAY      THURSDAY  THURSDAY   SATURDAY  SUNDAY     26  TUESDAY  TUESDAY  THURSDAY
           40 MUČENCEV SAMSTAG  26  MONTAG MAKSIMA  DIENSTAG MEHTILDA  26  DONNERSTAG  DONNERSTAG VNEBOHOD IZIDOR  26  SAMSTAG ZDENKO  SONNTAG MARJETA  DIENSTAG ST OJAN  DIENSTAG LJUBICA  26  DONNERSTAG
                                              MARCELIN
                                                                                                              ANA
           NEDELJA 11    T OREK TUESDAY  WEDNESDAY SREDA 11  27  PETEK FRIDAY  PETEK 11  27  NEDELJA  PONEDELJEK 11  27  SREDA WEDNESDAY  WEDNESDAY SREDA 11  PETEK FRIDAY
           SUNDAY
                                                                           MONDAY
                                                                   SUNDAY
                                                      FRIDAY
           SONNTAG      27  DIENSTAG  MITTWOCH  FREITAG  FREITAG   SONNTAG  MONTAG       MITTWOCH  MITTWOCH  27  FREITAG
           KRIŠT OF      RUPERT  LEON         JAROSLAV  ŽIGA       JANEZ   SREČKO        EMA     OLGA         SERGIJ
                                              SOBOTA
          PONEDELJEK 12  SREDA  ČETRTEK 12   DAN UPORA PROTI OKUPATORJU  SOBOTA 12  PONEDELJEK  T OREK 12  ČETRTEK  ČETRTEK 12  SOBOTA
           MONDAY        WEDNESDAY  THURSDAY  SATURDAY  SATURDAY   MONDAY  TUESDAY       THURSDAY             SATURDAY
           MONTAG       28  MITTWOCH  DONNERSTAG  28  SAMSTAG  SAMSTAG  28  MONTAG  DIENSTAG  28  DONNERSTAG  DONNERSTAG THURSDAY  28  SAMSTAG
           GREGOR        JANEZ  LAZAR         PAVEL  PANKRACIJ     AVGUŠTIN  JANEZ       HOTIMIR  MOHOR       ZMAGO
           T OREK 13     ČETRTEK  PETEK 13    NEDELJA  NEDELJA 13  T OREK  SREDA         PETEK  PETEK 13      NEDELJA
                                                                           MITTWOCH
           TUESDAY DIENSTAG  29  THURSDAY DONNERSTAG  FRIDAY FREITAG  29  SUNDAY SONNTAG  SUNDAY SONNTAG  29  TUESDAY DIENSTAG  WEDNESDAY 13  29  FRIDAY FREITAG  FRIDAY FREITAG  29  SUNDAY SONNTAG
           KRISTINA      CIRIL   IDA          ROBERT  SERVACIJ     MAGDALENA  ANT ON     PETER, PAVEL  EVGEN  MARTA
           SREDA 14             SOBOTA 14            PONEDELJEK 14  SREDA  ČETRTEK 14           SOBOTA 14
                                              MONTAG
                                              MONDAY
                                                                                                              MONDAY
                                                                                                              MONTAG
           WEDNESDAY MITTWOCH  30  PETEK FREITAG FRIDAY  SATURDAY SAMSTAG  30  PONEDELJEK  MONDAY MONTAG  30  MITTWOCH WEDNESDAY  DONNERSTAG THURSDAY  30  SOBOTA SAMSTAG SATURDAY  SATURDAY SAMSTAG  30  PONEDELJEK
           MATILDA       BOGO   VALERIJ       KATARINA  BONIFACIJ  IVANA   VASILIJ       EMILIJA  FRANC       JULITA
           ČETRTEK       SOBOTA SATURDAY  NEDELJA     T OREK       ČETRTEK  PETEK               NEDELJA       T OREK
           DONNERSTAG THURSDAY  15  31  SAMSTAG  SONNTAG SUNDAY  15  DIENSTAG TUESDAY  15  31  DONNERSTAG  FRIDAY FREITAG  15  SONNTAG SUNDAY  15  31  DIENSTAG TUESDAY
                                                                   THURSDAY
           KLEMEN        BENJAMIN  HELENA             ZOFKA        ANGELA SV. REŠNJE TELO  VID  VLADIMIR      IGNAC
           PETEK 16             PONEDELJEK            SREDA                SOBOTA               PONEDELJEK
           FREITAG FRIDAY       MONTAG MONDAY  16    WEDNESDAY MITTWOCH  16  SAMSTAG SATURDAY  16  MONTAG MONDAY  16
           HILARIJ              BERNARDA              JANEZ                BENO                 MARIJA
                 KAMNIŠKA MURKA      SCHEUCHZERJEVA ZVONČICA       DLAKAVI SLEČ         PLANIKA ALI OČNICA         RESASTI SVIŠČEVEC
             Nigritella lithopolitanica – Kamniška murka: Družina kukavičevke – Orchidaceae.    Campanula scheuchzeri – Scheuchzerjeva zvončica: Družina zvončičevke – Campanulaceae.   Rhododendron hirsutum – Dlakavi sleč : Družina vresovke – Ericaceae.   Leontopodium alpinum – Planika ali očnica : Družina nebinovke – Asteraceae.   Gentianella ciliata – Resasti sviščevec : Družina sviščevke – Gentianaceae.
             Uspeva na travnatih in kamnitih pobočjih do alpinskega pasu ter je naš endemit.  Raste med travo na kamnitih in grmovnatih pobočjih do alpinskega pasu.  Raste na kamnitem terenu od montanskega do subalpinskega pasu.  Ljubi kamnite trate, skalne razpoke v subalpinskem in alpinskem pasu.  Uspeva na suhih travnikih od nižine do subalpinskega pasu.
              Avgust August August 2018  September September September 2018  Oktober October Oktober 2018  November November November 2018  December December Dezember 2018
           WEDNESDAY 1  17  PETEK FRIDAY  SATURDAY 1  17  PONEDELJEK  PONEDELJEK MONDAY 1  17  SREDA WEDNESDAY  THURSDAY 1  17  SOBOTA SATURDAY  SATURDAY 1  17  PONEDELJEK
           SREDA
                                                                           ČETRTEK
                                SOBOTA
                                                                                                SOBOTA
                                                                                                              MONDAY
                                              MONDAY
           MITTWOCH PETER  FREITAG PAVEL  SAMSTAG TILEN  MONTAG FRANČIŠKA  MONTAG JULIJA  MITTWOCH MARJETA  DONNERSTAG  SAMSTAG GREGOR  SAMSTAG MARIJAN  MONTAG LAZAR
                                                                           PETEK
                                                      T OREK
           ČETRTEK THURSDAY 2  18 DAN ZDRUŽ. PREKM. SLOVENCEV  NEDELJA SUNDAY 2  18  T OREK TUESDAY  TUESDAY 2  18  ČETRTEK  DAN SPOMINA NA MRTVE FRIDAY 2  18  NEDELJA  NEDELJA SUNDAY 2  18  T OREK TUESDAY
                         SOBOTA
                                                                                         SUNDAY
                                                                   THURSDAY
                         SATURDAY
           DONNERSTAG    SAMSTAG  SONNTAG     DIENSTAG  DIENSTAG   DONNERSTAG  FREITAG   SONNTAG  SONNTAG     DIENSTAG
           ALFONZ        HELENA  ŠTEFAN       IRENA   BOGUMIL      LUKA    DUŠANKA       ROMAN  PRVA ADVENTNA NEDELJA BLANKA  TEO
           FRIDAY 3     19  NEDELJA  PONEDELJEK MONDAY 3  19  SREDA WEDNESDAY  WEDNESDAY 3  19  PETEK FRIDAY  SATURDAY 3  19  PONEDELJEK  PONEDELJEK MONDAY 3  19  SREDA WEDNESDAY
           PETEK
                                                      SREDA
                                                                           SOBOTA
                         SUNDAY
                                                                                         MONDAY
           FREITAG LIDIJA  SONNTAG LJUDEVIT  MONTAG DORA  MITTWOCH SUZANA  MITTWOCH TEREZIJA  FREITAG ETBIN  SAMSTAG SILVA  MONTAG ELIZABETA  MONTAG FRANC  MITTWOCH URBAN
           SATURDAY 4   20  PONEDELJEK  TUESDAY 4  20  ČETRTEK THURSDAY  THURSDAY 4  20  SOBOTA SATURDAY  NEDELJA SUNDAY 4  20  T OREK TUESDAY  TUESDAY 4  20  ČETRTEK THURSDAY
                                                                                                T OREK
                                T OREK
                                                     ČETRTEK
           SOBOTA
                         MONDAY
           SAMSTAG       MONTAG  DIENSTAG     DONNERSTAG  DONNERSTAG  SAMSTAG  SONNTAG   DIENSTAG  DIENSTAG   DONNERSTAG
           DOMINIK       BERNARD  ZALKA       SVETLANA  FRANC      IRENA   DRAGO         SREČKO  BARBARA      JULIJ
                                                      PETEK
                                SREDA
                                                                                                SREDA
           NEDELJA SUNDAY 5  21  T OREK TUESDAY  WEDNESDAY 5  21  PETEK FRIDAY  FRIDAY 5  21  NEDELJA  PONEDELJEK MONDAY 5  21  SREDA WEDNESDAY  WEDNESDAY 5  21  PETEK FRIDAY
                                                                   SUNDAY
           SONNTAG       DIENSTAG  MITTWOCH   FREITAG  FREITAG     SONNTAG  MONTAG       MITTWOCH  MITTWOCH   FREITAG
           MARIJA        IVANA  LOVRENC       MATEJ   MARCEL       URŠKA   ZAHAR         MARIJA  SAVO         T OMAŽ
           PONEDELJEK MONDAY 6  22  SREDA WEDNESDAY  ČETRTEK THURSDAY 6  22  SOBOTA SATURDAY  SATURDAY 6  22  PONEDELJEK  TUESDAY 6  22  ČETRTEK  ČETRTEK THURSDAY 6  22  SOBOTA SATURDAY
                                                                           T OREK
                                                     SOBOTA
                                                                   MONDAY
                                                                                         THURSDAY
           MONTAG LJUBO  MITTWOCH TIMOTEJ  DONNERSTAG ZAHARIJA  SAMSTAG MAVRICIJ  SAMSTAG VERA  MONTAG VENDELIN  DIENSTAG LENART  DONNERSTAG  DONNERSTAG MIKLAVŽ  SAMSTAG MITJA
                                                                                         CILKA
           TUESDAY 7    23  ČETRTEK  FRIDAY 7  23  NEDELJA SUNDAY  NEDELJA SUNDAY 7  23  T OREK TUESDAY  WEDNESDAY 7  23  PETEK FRIDAY  FRIDAY 7  23  NEDELJA SUNDAY
                                                                           SREDA
           T OREK
                                                                                                PETEK
                                PETEK
                         THURSDAY
           DIENSTAG KAJETAN  DONNERSTAG  FREITAG MARKO  SONNTAG SLAVOJKO  SONNTAG MARKO  DIENSTAG SEVERIN  MITTWOCH ENGELBERT  FREITAG KLEMEN  FREITAG AMBROŽ  SONNTAG VIKT ORIJA
                         FILIP
           WEDNESDAY 8  24  PETEK FRIDAY  SATURDAY 8  24  PONEDELJEK  PONEDELJEK MONDAY 8  24  SREDA WEDNESDAY  THURSDAY 8  24 DAN RUDOLFA MAISTRA  SATURDAY 8  24  PONEDELJEK
           SREDA
                                                                                                SOBOTA
                                SOBOTA
                                                                           ČETRTEK
                                                                                         SOBOTA
                                                                                                              MONDAY
                                                                                         SATURDAY
                                              MONDAY
           MITTWOCH MIRAN  FREITAG JERNEJ  SAMSTAG MARIJA  MONTAG NADA  MONTAG BRIGITA  MITTWOCH RAFAEL  DONNERSTAG BOGOMIR  SAMSTAG JANEZ  SAMSTAG MARIJA  MONTAG E VA
                                                                           PETEK
           ČETRTEK THURSDAY 9  25  SOBOTA SATURDAY  NEDELJA SUNDAY 9  25  T OREK TUESDAY  TUESDAY 9  25  ČETRTEK  FRIDAY 9  25  NEDELJA  NEDELJA SUNDAY 9  25  T OREK TUESDAY
                                                      T OREK
                                                                                         SUNDAY
                                                                   THURSDAY
           DONNERSTAG    SAMSTAG  SONNTAG     DIENSTAG  DIENSTAG   DONNERSTAG  FREITAG   SONNTAG  SONNTAG     DIENSTAG
           JANEZ         LUDVIK  PETER        GOJMIR  ABRAHAM      DARIJA  TEODOR        KATARINA  VALERIJA
                                                                   PETEK
           PETEK 10      NEDELJA  PONEDELJEK 10  SREDA  SREDA 10   DAN SUVERENOSTI  SOBOTA 10  PONEDELJEK  PONEDELJEK 10  BOŽIČ SREDA
           FRIDAY       26  SUNDAY  MONDAY    WEDNESDAY  WEDNESDAY  FRIDAY  SATURDAY     MONDAY  MONDAY      26  WEDNESDAY
                                                                                                              MITTWOCH
                                                                                                              ŠTEFAN
           LOVRENC FREITAG  SONNTAG VIKT OR  NIKOLAJ MONTAG  26  MITTWOCH JUSTINA  MITTWOCH DANIJEL  26  FREITAG LUCIJAN  SAMSTAG ANDREJ  26  MONTAG KONRAD  MONTAG SMILJAN  DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI
           SOBOTA 11     PONEDELJEK  T OREK 11  ČETRTEK  ČETRTEK 11  SOBOTA  NEDELJA 11  T OREK  T OREK 11    ČETRTEK
           SATURDAY      MONDAY  TUESDAY      THURSDAY  THURSDAY   SATURDAY  SUNDAY      TUESDAY  TUESDAY     THURSDAY
           SAMSTAG      27  MONTAG  DIENSTAG  27  DONNERSTAG  DONNERSTAG  27  SAMSTAG  SONNTAG  27  DIENSTAG  DIENSTAG  27  DONNERSTAG
           SUZANA        JOŽE   MILAN         KOZMA, DAMJAN  MILAN  SABINA  MARTIN       VIGIL  DANIJEL       JANEZ
           NEDELJA 12    T OREK TUESDAY  WEDNESDAY SREDA 12  PETEK FRIDAY  PETEK 12  NEDELJA  PONEDELJEK 12  SREDA WEDNESDAY  WEDNESDAY SREDA 12  PETEK FRIDAY
                                                                           MONDAY
                                                                   SUNDAY
                                                      FRIDAY
           SONNTAG SUNDAY  28  DIENSTAG  MITTWOCH  28  FREITAG  FREITAG  28  SONNTAG  MONTAG  28  MITTWOCH  MITTWOCH  28  FREITAG
           KLARA         AVGUŠTIN  GVIDO      VENČESLAV  MAKS      SIMON   EMIL          JAKOB  ALJOŠA        ŽIVKO
           PONEDELJEK 13  SREDA WEDNESDAY  ČETRTEK 13  SOBOTA  SOBOTA 13  PONEDELJEK  T OREK 13  ČETRTEK  ČETRTEK 13  SOBOTA SATURDAY
                                                     SATURDAY
           MONDAY MONTAG  29  MITTWOCH  DONNERSTAG THURSDAY  29  SATURDAY SAMSTAG  SAMSTAG  29  MONTAG MONDAY  DIENSTAG TUESDAY  29  DONNERSTAG  DONNERSTAG THURSDAY  29  SAMSTAG
                                                                                         THURSDAY
           LILIJANA      JANEZ   FILIP        MIHAEL  EDVARD       IDA     STANISLAV     RADIVOJ  LUCIJA      DAVID
           T OREK 14            PETEK 14             NEDELJA 14            SREDA 14             PETEK 14
           DIENSTAG TUESDAY  30  ČETRTEK  FRIDAY FREITAG  30  NEDELJA SUNDAY SONNTAG  SUNDAY SONNTAG  30  T OREK TUESDAY DIENSTAG  WEDNESDAY MITTWOCH  30  PETEK FRIDAY FREITAG  FREITAG FRIDAY  30  NEDELJA SONNTAG SUNDAY
                         THURSDAY
                         DONNERSTAG
           DEMETRIJ      ROZA   RAST O        SONJA   VESELKO      MARCEL  NIKOLAJ       ANDREJ  DUŠAN        EVGEN
           SREDA         PETEK FRIDAY  SATURDAY SOBOTA  PONEDELJEK  SREDA  ČETRTEK              SOBOTA        PONEDELJEK
                                                                   MITTWOCH
           WEDNESDAY MITTWOCH  15  31  FREITAG  SAMSTAG  15  MONTAG MONDAY  15  31  WEDNESDAY  DONNERSTAG THURSDAY  15  SAMSTAG SATURDAY  15  31  MONTAG MONDAY
           MARIJA
                               VRNITEV PRIMORSKE
          MARIJINO VNEBOVZETJE  RAJKO  K MATIČNI DOMOVINI NIKODEM  TEREZIJA  BOLFENK DAN REFORMACIJE  POLDE  KRISTINA  SILVESTER
           ČETRTEK              NEDELJA               T OREK               PETEK                NEDELJA
           DONNERSTAG THURSDAY  16  SONNTAG SUNDAY  16  DIENSTAG TUESDAY  16  FREITAG FRIDAY  16  SONNTAG SUNDAY  16
           ROK                  LJUDMILA              JADVIGA              JERICA               ALBINA
               KRANJSKA LILIJA ALI ZLATO JABOLKO          PLANINSKI PELIN         NAPIHNJENI SVIŠČ          TOGA SMILJKA           ZOISOVA ZVONČICA
             Lilium carniolicum – Kranjska lilija ali zlato jabolko : Družina lilijevke – Liliaceae.     Achillea clavennae – Planinski pelin : Družina nebinovke – Asteraceae.   Gentiana utriculosa – Napihnjeni svišč : Družina sviščevke – Gentianaceae.     Cerastium strictum – Toga smiljka : Družina klinčnice – Caryophylaceae.   Campanula coysii – Zoisova zvončica : Družina zvončičevke – Campanulaceae.
              Raste na meliščih, v travi, med grmovjem od nižine do subalpinskega pasu.  Raste na kamnitih tratah, v skalovju montanskega in alpinskega pasu.  Najdemo ga na travnikih od nižine do subalpinskega pasu. Spoznamo ga po krilatih čašah.  Uspeva na suhih travnikih in na skalnih pobočjih do alpinskega pasu.  Uspeva na grušču, v skalnih razpokah, običajno v alpinskem pasu in je naš endemit.
                                  www.tisk-znidaric.si.tisk-znidaric.si
                                  www                                                                          5
   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10